Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 3,5 tysiąca złotych zebrano podczas kampanii Żonkilowe Pola Nadziei

W Elblągu trwa liczenie datków przekazywanych na rzecz Hospicjum Elbląskiego. Placówka od 15 lat uczestniczy w organizowanej w kwietniu międzynarodowej kampanii Żonkilowe Pola Nadziei.

Główne cele to promowanie opieki paliatywnej i zbieranie pieniędzy na rzecz chorych.W tym roku w reklamę kampanii włączono także  Bieg Nadziei.

Na koncie jest już prawie 3,5 tysiąca złotych z tegorocznej zbiórki. Pieniądze przekazała jedna z firm, część to policzone datki z sobotniej kwesty w centrach handlowych. Będzie tego znacznie więcej, bo akcja ma szeroki zasięg i wszystko trafi do chorych – wyjaśnia Anna Podhorodecka z elbląskiego hospicjum:

Jesteśmy w stanie zaopiekować się ciężko chorymi ludźmi. Potrzebujemy na to jednak pieniędzy.

Hospicjum utrzymuje się jedynie z kontraktu z NFZ, który jest zbyt niski. Od lat w utrzymaniu placówki i jej rozwijaniu pomagają wszyscy, którzy oddają 1 procent podatku, składają darowizny czy wrzucają drobne do puszki.

To liczenie potrwa dość długo, bo kwesta Żonkilowych Pól Nadziei odbywa się w nie tylko w Elblągu, ale też w Morągu, Pasłęku i Zielonce Pasłęckiej, Drulitach, Młynarach, Błudowie, Gronowie Elbląskim, Stankowie, Markusach i Żurawcu. Prowadzą ją nie tylko wolontariusze hospicjum, ale też szkoły, przedszkola, seminarium duchowne i prywatne firmy. To wszystko potrwa aż do czerwca. Wtedy poznamy pełen efekt finansowy akcji. A na przełomie czerwca i lipca przedstawiciele placówki  wybierają się do Krakowa na zjazd Żonkilowych Hospicjów z Polski.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w NFZ, Hospicjum Elbląskie, Żonkilowe Pola Nadziei
Porozumienie ministra zdrowia z lekarzami-rezydentami: wyższe pensje i więcej pieniędzy na leczenie pacjentów

Porozumienie ministra zdrowia z lekarzami-rezydentami to nie tylko wyższe pensje rezydentów. To także wzrost nakładów na całą służbę zdrowia – który ma być odczuwalny również na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV