Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 4 tysiące przedsiębiorców z Warmii i Mazur złożyło wniosek o mały ZUS


Prawie 127,5 tysiąca przedsiębiorców złożyło wniosek o mały ZUS. Z szacunków wynika, że uprawnionych do skorzystania z tej możliwości w tym roku są 173 tysiące osób.

Termin minął o północy. W województwie warmińsko-mazurskim wnioski złożyło 3913 przedsiębiorców, z czego 1254 w Elblągu i 2659.

Z przepisów, które obowiązują od nowego roku, mogą skorzystać osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, jeśli ich roczne przychody nie przekraczają 30-krotności minimalnego wynagrodzenia. W efekcie, ich składki na ubezpieczenie społeczne będą adekwatne do przychodów i mogą wynosić nie więcej niż 620 złotych, a nie ponad 1200 złotych, jak obecnie.

Ulga nie obejmuje składki zdrowotnej. Jest to rozwiązanie korzystne przede wszystkim dla małych firm. Deklarację korzystania z małego ZUS-u można składać raz w danym roku. Pierwsze składki będą opłacone w lutym.
Autor: K.Kantor za IAR
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ZUS, mały ZUS
Prawie 80 tysięcy firm przeszło na „Mały ZUS”

Blisko 80 tysięcy firm zdecydowało się już przejść na Mały ZUS - poinformowała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Termin składania wniosków mija w środę -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV