Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 400 osób na starcie CITY TRAIL onTour. Kto najszybciej przebiegł 5 kilometrów leśnymi ścieżkami?

Fot. CITY TRAIL onTour

Wiktor Kujawa i Marta Szenk najlepsi podczas CITY TRAIL onTour w Olsztynie

To wakacyjna odsłona największego cyklu zawodów przełajowych w Polsce – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odnieśli Wiktor Kujawa z Olsztyna oraz Marta Szenk z Bydgoszczy. W zawodach uczestniczyło 396 dorosłych i 135 dzieci. Impreza była częścią cyklu Olsztyn Biega.

Biegi CITY TRAIL są rozgrywane w Olsztynie od 2012 roku, a w letniej formule – od 2015. Zawody są organizowane na urozmaiconej, malowniczej trasie nad Jeziorem Długim. Zawody rozpoczęły biegami dla dzieci i młodzieży. Po nich wystartowali dorośli.

Zwycięzca zawodów – Wiktor Kujawa uzyskał czas 16:52. Drugą lokatę zajął Wojciech Kopeć – 17:04, a trzeci był Maciej Wojciechowski – 17:12.

Najszybsza z pań – Marta Szenk dotarła do mety w czasie 19:07. Zwyciężczyni klasyfikacji kobiet mieszka w Bydgoszczy i regularnie startuje w tamtejszej odsłonie CITY TRAIL – jest triumfatorką ostatniej jesienno-zimowej edycji.

Przyjechałam do Olsztyna sprawdzić trasę, by mieć porównanie z Bydgoszczą i Poznaniem, które znam. Wynik był dla mnie drugorzędną sprawą, więc jestem mile zaskoczona wygraną. Wiedziałam przed biegiem, że to jedna z trudniejszych tras CITY TRAIL, z kolei nasza bydgoska należy do tych najłatwiejszych i muszę przyznać, że jest dość nudna. Dotychczas tak nie myślałam, ale po tym biegu tak właśnie czuję

– mówiła na mecie.

Drugie miejsce wywalczyła Martyna Budziłek – czas 19:22, a trzecie – Julia Pętlicka – 19:41.

Poza Olsztynem, w cyklu CITY TRAIL onTour uczestniczą: Lublin, Warszawa, Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź. Wszystkie biegi rozgrywane są w dni powszednie – w godzinach popołudniowych. Ostatnia z imprez jest zaplanowana na 26 lipca.

Fot. CITY TRAIL onTour

Fot. CITY TRAIL onTour

Fot. CITY TRAIL onTour

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w biegi przełajowe
Prawie tysiąc dzieci wystartowało pod Grunwaldem, by uczcić 100. rocznicę niepodległości

Dziś na Polach Grunwaldzkich odbywają się Przełajowe Biegi, w których udział bierze prawie tysiąc dzieci. Zawody zorganizowano z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Gospodarzem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV