Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 450 psów i ponad 200 kotów z elbląskiego Schroniska czeka na dom. „Zależy nam, by ten pobyt był tylko chwilą w ich życiu”

Fot. P. Getka

Tylu samo nowych podopiecznych, ilu przyjmuje elbląskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt trafia również do adopcji. Placówka nie wychodzi jednak na zero, ponieważ ma też wieloletnich rezydentów, których nikt nie chce.

Liczba zwierząt, które potrzebują domu robi wrażenie. Teraz to prawie 450 psów i ponad 200 kotów. Animalsi robią co mogą, ale porzucone czworonogi wciąż przybywają. Zależy nam, by ten pobyt był tylko chwilą w ich życiu – tłumaczy kierowniczka azylu Agnieszka Wierzbicka.

Adopcja to wielka odpowiedzialność dodaje Małgorzata Wilińska, dlatego kandydaci są sprawdzani. Nowy dom to coś najlepszego co może spotkać psa czy kota. Nie każdy może wziąć zwierzaka, ale każdy może go wirtualnie adoptować. Wystarczy zajrzeć na stronę schroniska.

Dodajmy, Ogólnopolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Animals prowadzi azyl w Elblągu już 10 lat. Robi to na zlecenie samorządu. Szuka też wsparcia na tę działalność, bo miejskie dotacje nie są wystarczające. Schronisko ma dużą rzeszę wolontariuszy, zaprzyjaźnione firmy, szkoły i przedszkola. Organizuje też akcje charytatywne i aktywnie prowadzi kampanię adopcyjną.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w psy, adopcja, koty, Schronisko dla bezdomnych zwierząt, Agnieszka Wierzbicka
Psy pomogą hodowcom strzec owce przed wilkami. Pierwsze owczarki podhalańskie trafiły na Warmię i Mazury

Pierwsi hodowcy owiec z Warmii i Mazur otrzymali owczarki podhalańskie do ochrony stad przed wilkami - podała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie. Dwa szczenięta trafiły...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV