Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie pół miliona złotych wyłudził nieuczciwy stomatolog z Olecka. Lekarz usłyszał ponad 120 zarzutów

Nieuczciwy dentysta stanie przed sądem

127 zarzutów zawartych w ponad 400-stonicowym akcie oskarżenia. Do sądu w Olecku trafi akt oskarżenia przeciwko nieuczciwemu dentyście z Olecka.

Chodzi o wyłudzenie niemal pół miliona złotych z Narodowego Funduszu Zdrowia. Sprawa toczy się od 2015 roku, kiedy to olecka prokuratura dostała anonimowe zgłoszenie o tym, że stomatolog świadczący usługi w mieście mógł wyłudzić z NFZ-u znaczną sumę pieniędzy.

Nieuczciwe działania miały trwać od lutego 2008 do października 2015 roku. W tym czasie – co potwierdziło śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Olsztynie – lekarz miał pobrać z funduszu ponad 480 tysięcy złotych za usługi, których nie wykonał.

– Prokuratura uznała, ze mężczyzna uczynił sobie z procederu stałe źródło dochodu – powiedział Polskiemu Radiu Olsztyn prokurator Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Śledczy przesłuchali ponad 1300 osób. Ponad 900 przyznało, że lekarz nie leczył ich stomatologicznie. Dentysta nie przyznaje się do winy, nie zgodził się też na złożenie wyjaśniających zeznań. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

Gabinet dentystyczny

(KGrabowska/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prokuratura, pieniądze, zdrowie, NFZ, oszust, fundusze, dentysta
Komendant policji powołał specjalną grupę, która ma schwytać mężczyznę, który napadł na bank w Olsztynie

Od tygodnia policjanci z Olsztyna szukają mężczyzny, który 23 czerwca z przedmiotem przypominającym broń napadł na bank w olsztyńskich Jarotach. Napastnik zastraszając pracownika placówki ukradł kilkadziesiąt...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV