Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie rok minął od wprowadzenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Elblągu. Jak sprawdza się system?

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Dodawanie zdjęć, komentarzy i potwierdzanie już zgłoszonych zagrożeń – to nowe funkcje policyjnej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypomnijmy, że działa niemal od roku.

Czego najczęściej dotyczą zgłoszenia? Jak mówi Jakub Sawicki z elbląskiej policji zgłoszenia najczęściej dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości, niewłaściwej infrastruktury drogowej, nieprawidłowego parkowania oraz picia alkoholu w miejscach niedozwolonych. – Były też przypadki, kiedy zgłaszano użycie środków odurzających.
 
Najważniejszą zmianą jaką opracowali policyjni informatycy, to możliwość dodawania do zgłoszenia krótkiego opisu – dodaje Jakub Sawicki.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, że Mapa służy do sygnalizowania miejsc, które w odczuciu mieszkańców są niebezpieczne. Zgłoszeń na internetowej mapie policja nie traktuje jako wezwania do natychmiastowych interwencji. W takich przypadkach należy dzwonić pod numery 112 lub 997.

Autor: K. Piasecka/KMP Elbląg

Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja
Sternicy na podwójnym gazie. Teraz mogą zabrać im prawo jazdy na samochód

Policyjni wodniacy z Mazur mieli w ten weekend mnóstwo pracy. Wydali kilkadziesiąt pouczeń i zatrzymali dwóch pijanych motorowodniaków na jeziorze Bełdany w okolicach przeprawy w Wierzbie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV