Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie sto osób zamieszanych w handel nielegalnymi sterydami. Pięć z nich to mieszkańcy Warmii i Mazur

Pięciu mieszkańców Warmii i Mazur zaangażowanych w pranie brudnych pieniędzy zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji.

Prokuratura postawiła im zarzuty prania brudnych pieniędzy w kwotach od 1,5 do 6,5 miliona złotych. Sprawa miała początek przed 5 laty, kiedy policja rozbiła gang nielegalnie handlujący sterydami. Środki były wysyłane m.in. do Stanów Zjednoczonych i Kanady, a w Polsce legalizowano zarobione w ten sposób pieniądze. Przestępcy zorganizowali całą sieć tzw. słupów, osób, które wypłacały poszczególne kwoty przysyłane z Ameryki za nielegalne sterydy.

W 2012 roku wpadł jeden z dostawców, a w jego samochodzie polskie i amerykańskie służby znalazły anaboliki o wartości 6 milionów złotych. Olsztyński sąd skazał już tzw. Słupy. Teraz prokuratura chce doprowadzić do ukarania pięciu odpowiedzialnych za organizację prania brudnych pieniędzy. Sąd zgodził się na tymczasowe aresztowanie dwóch osób, wszystkim grozi od 8 do 10 lat więzienia.

Posłuchaj relacji Mariusz Pieśniewski

(karp/iar/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, Pranie
Braniewo dostało 800 tysięcy złotych rządowej dotacji na budowę mostu. To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji

800 tysięcy złotych rządowej dotacji z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury dostał samorząd Braniewa na budowę mostu. W przyszłym roku miasto ma szansę na drugą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV