Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Premier apeluje w sprawie fałszywych informacji. „Pokażmy, że cała Polska wspólnie walczy z fake news”

Premier Mateusz Morawiecki w Olsztynie. Fot. A. Chmielewska

Pokażmy, że cała Polska wspólnie walczy z fake news, zachęcam do wykorzystywania nakładki na zdjęcie profilowe na Facebooku, jaką stworzyliśmy, żeby promować akcję zostań w domu – zaapelował premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki opublikował na Facebooku post, do którego załączył swoje zdjęcie opatrzone dwoma hasłami #zostańwdomu #stopfakenews.

Pokażmy, że cała Polska wspólnie walczy z #fakenews! Zachęcam do wykorzystywania nakładki na zdjęcie profilowe, jaką stworzyliśmy, żeby promować akcję #zostańwdomu!Ustawiamy i podajemy dalej

– napisał Morawiecki.

W niedzielę premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu popularnemu polskiemu blogerowi Blowkowi. Panowie rozmawiali m.in. o walce z fake newsami.


Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek po południu o 16 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W Polsce odnotowano łącznie 221 przypadków choroby układu oddechowego COVID-19. Pięć osób nie żyje.

 

Autor: Karol Kostrzewa (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w premier, Mateusz Morawiecki, fake news, koronawirus
Raport z Warmii i Mazur: 57 hospitalizowanych, w tym 7 zakażonych koronawirusem

Pięćdziesiąt siedem osób jest hospitalizowanych, a siedem z nich jest zakażonych koronawirusem - podał na Twitterze Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki. W raporcie czytamy również, że w kwarantannie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV