Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Premier ogłosił nowy program dla rolników

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowy program dla polskich rolników.

Na spotkaniu z mieszkańcami Garwolina premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nowy program dla rolników. Szczegóły przedstawi niebawem  minister rolnictwa.

– Minister Jurgiel zaproponuje wkrótce program Rolnik+. Ma to być cały pakiet dodatkowych referencji czy zmian, który będzie dobry dla polskiej wsi i polskich rolników – powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier mówił też o tym, że rząd chce, by gospodarstwa rolne mogły swobodnie prowadzić sprzedaż wyrobów regionalnych.

– Walczymy o to, aby wszystkie tego typu działania, które służą – w tym przypadku polskim rolnikom – wdrożyć w takim stopniu, aby zaktywizowały społeczność wiejską. Dzięki temu osoby mieszkające na wsiach nie będą musiały stamtąd masowo wyjeżdżać, a sprzedawać swoje produkty w sieciach detalicznych w prosty sposób.

Premier Morawiecki mówił też o walce z afrykańskim pomorem świń. Przypomniał, że rząd chce walczyć z wirusem między innymi budując ogrodzenia wzdłuż wschodniej granicy Polski. Taki płot ma powstrzymać wędrówki chorych dzików.

Z kolei minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel odwiedzi jutro Warmię i Mazury. Będzie w Bartoszycach, Karolewie i Jezioranach.

 

Autor: K.Kantor za IAR
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, rolnictwo
Iwona Arent: Być może Amber Gold miał doprowadzić do upadku naszego narodowego przewoźnika

Odnosimy wrażenie, że albo był paraliż urzędników, którzy powinni byli sprawdzać firmę Amber Gold albo ten paraliż był spowodowany nieudolnością funkcjonariuszy. Albo ta nieudolność wynikała stąd,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV