Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Premier: zapraszam opozycję do państwowej komisji do zbadania przypadków pedofilii

Fot. M.Rzewuski/KPRM

Zapraszam przedstawicieli opozycji do państwowej komisji do zbadania wszelkich przypadków pedofilii. Chcemy, żeby komisja miała formułę społecznie jak najbardziej otwartą, żeby była praktyczna i nie rozmywała tego tematu – oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Premier podczas wtorkowej konferencji prasowej po posiedzeniu rządu poinformował o podjęciu decyzji o powołaniu państwowej komisji do zbadania wszelkich przypadków pedofilii. Zaprosił jednocześnie do tej komisji przedstawicieli opozycji.

„Chcemy, żeby komisja miała formułę społecznie jak najbardziej otwartą ale jednocześnie praktyczną, tak żeby ona nie rozmywała tematu, żeby w rzeczywisty sposób pozwoliła zajmować się tym tematem. Aby pozwoliła w szybki sposób zidentyfikować jakieś słabe miejsca obecnego systemu, w którym rzeczywiście pedofilia występuje i prowadziła do wyeliminowania tych słabych miejsc, jak najszybciej”

– zapowiedział Morawiecki.

Jak zapowiedział na konferencji Morawiecki, prace komisji obejmą „absolutnie wszystkich”.

„Ani mundur, ani koloratka, ani fartuch lekarski, ani waciak, ani nagroda Nobla, ani żadne inne tytuły, czy stroje nie mogą służyć, jako zasłona dymna, jako unikanie odpowiedzialności” – podkreślił szef rządu. „Nie ma tutaj żadnych osób, które mogą unikać odpowiedzialności, jeżeli chodzi o pedofilię – to jest fundamentalnie ważne”

– dodał premier.

Ważnym celem powołania państwowej komisji, o którym powiedział Morawiecki, jest uniknięcie „wszelkich przypadków tuszowania przypadków pedofilii”.

Autor: A. Tustanowska, M. Roszak (PAP)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kościół, komisja, pedofilia, premier
Piotr Lisiecki: amerykańska ustawa 447 narusza podstawy europejskiego systemu prawnego. Andrzej Maciejewski: nie ma zgody na łamanie Konstytucji i podstawowych praw

O amerykańskiej ustawie 447 i zmianach w kodeksie karnym dotyczących zaostrzenia kar za pedofilię rozmawiali goście Porannych pytań. Obaj kandydują do  do Parlamentu Europejskiego z okręgu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV