Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Premiera Gombrowicza w Teatrze Węgajty

Spektakl „Iwona poślubiona” – Teatr Węgajty. Fot. facebook teatru

„Iwona poślubiona” – to spektakl Teatru Węgajty, który dziś w nowej wersji zostanie pokazany na scenie tego wiejskiego teatru.

Sztuka, opowiadająca o dylematach człowieka uwikłanego w niezrozumiałą rzeczywistość, została zbudowana na podstawie kilku tekstów Witolda Gombrowicza powiedziała Radiu Olsztyn aktorka Joanna Drzewiecka-Kozielska.

Spektakl powraca po 9 latach na deski Teatru Węgajty. Jest to jednak nieco inna inscenizacja, tym bardziej, że przed rokiem zmarła Halina Burzyńska – aktorka grająca tytułową królową.

Teatr Węgajty od wielu lat pracuje z Domem Pomocy Społecznej w Jonkowie aktywizując pensjonariuszy do działań scenicznych. Dzisiejsze, premierowe przedstawienie zaprezentowane zostanie o 16.30.

Autor: R.Lesiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w teatr, spektakl, węgajty, video, Witold Gombrowicz
Dzień Flagi na Warmii i Mazurach. Sprawdź jak świętowali mieszkańcy Olsztyna, Elbląga, Ełku, Mikołajek, Węgorzewa i Nowego Miasta Lubawskiego

Obchody Dnia Flagi odbywały się w większości miast i miasteczek na Warmii i Mazurach. Wiele z nich połączono z rodzinnymi piknikami. OLSZTYN Delegacja z wojewodą warmińsko-mazurskim...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV