Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Premiera zdobywcy tegorocznej Złotej Palmy w Cannes już w lipcu

Kadr z filmu Parasite

Nagrodzony Złotą Palmą w Cannes, najwyżej oceniony przez międzynarodowe grono krytyków, przyznające gwiazdki w branżowym Screenie; rewelacyjny film Bong Joon-ho szturmem zdobył serca festiwalowej publiczności.

Polska premiera filmu Parasite odbędzie się podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu (25 lipca – 4 sierpnia).

Łącząc brawurowo kryminał z dramatem obyczajowym, a thriller z czarną komedią; twórca Snowpiercera i Okja połączył także dwie rodziny, dwa światy, dwie klasy społeczne, które w rzeczywistości coraz rzadziej mają szansę się spotkać. Dzieli je bowiem powiększająca się ekonomiczna przepaść, która zadłużoną większość spycha coraz niżej, a bogatą mniejszość nieustannie winduje w górę.

Seria zaskakujących, tragikomicznych zdarzeń, za sprawą których bogaci i biedni konfrontują swoje style życia, przeglądając się w sobie, jak w lustrze; prowadzi do spektakularnego, wbijającego w fotel finału.

Przebiegli czy zdesperowani? Bezwzględni czy chwytający się jedynej szansy? Bong Joon-ho (jego Host:Potwór, czy Zagadka zbrodni doskonale znane są nowohoryzontowej publiczności) moralne oceny bohaterów pozostawia widzom. Sam zaś z opowiadanej historii wydobywa przede wszystkim humor i ironię. Bo kto tu jest tak naprawdę tytułowym „pasożytem”: chciwi nędzarze, czy pławiący się w luksusach bogacze?

Dystrybutorem filmu w Polsce jest Gutek Film.

Autor: Ł.A/Nowe Horyzonty
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, Cannes, video, Złota Palma
Aby zdobyć zaufanie, kupował im słodycze. 33-latek oskarżony o przestępstwa seksualne wobec nastolatków

Mieszkaniec powiatu ostródzkiego podejrzany o dopuszczanie się tzw. innych czynności seksualnych wobec 12-latka. 33-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące - powiedziała Radiu Olsztyn młodszy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV