Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezent nie zawsze sprawia radość

Fot. Łukasz Węglewski

Co zrobić z nietrafionym prezentem? Jak się zachować, kiedy zawartość paczki nie przypadnie nam do gustu? O tym, jak nie urazić darczyńcy mówił w Bliższych Spotkaniach Polskiego Radia Olsztyn socjolog dr Stefan Marcinkiewicz.

Zdaniem gościa audycji w naszej kulturze jedną z zasad bycia grzecznym jest okazywanie zadowolenia. I tego też oczekują od nas osoby, które wręczają prezent. – Odmienne zachowanie może być odebrane jako nietakt. Doskonale jednak wiemy, że upominki bywają nietrafione. Darczyńca też powinien mieć taką świadomość. Może dać paragon do ewentualnego zwrotu towaru. Ale ogólnie trudno się w takiej sytuacji zachować. Prezent można też przekazać komuś innemu i zachować to w tajemnicy. Jeśli jednak nie da się ukryć tego, że to nie my używamy podarunku, trzeba się do tego przyznać – podkreślił socjolog.

 

Posłuchaj całej rozmowy z dr. Stefanem Marcinkiewiczem

00:00 / 00:00

 

(kos)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Boże Narodzenie
Kościół katolicki wspominali męczennika świętego Szczepana

Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia poświęcony jest świętemu Szczepanowi - pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską. Święty katolicki oraz apostoł Kościoła prawosławnego zginął około 36 roku naszej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV