Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezes Indykpolu AZS: Zdecydowaliśmy, aby wrócić do starej formuły

Prezes Tomasz Jankowski, fot. Ł. Sadlak

W przyszłym sezonie siatkarska Plusliga przejdzie kolejną małą rewolucję rozgrywkową. Po 6 latach wraca faza play-off, w której rywalizować będzie 8 zespołów.

Jak powiedział prezes Indykpolu AZS-u Olsztyn Tomasz Jankowski, to jedna z kluczowych decyzji, która zapadła podczas niedawnego spotkania prezesów klubów siatkarskiej ekstraklasy. Jak się okazuje ta zmiana mogła zostać wprowadzona już w zeszłym sezonie. Tak się jednak nie stało.

Jednogłośnie zdecydowaliśmy, aby wrócić do starej formuły. Myślę, że to zmiana na kilka lat. Generalnie opcja była taka, aby zatwierdzać takie zmiany w cyklu olimpijskim tzn., żeby nie zmieniać fazy play-off dla ośmiu zespołów do kolejnych igrzysk olimpijskich. Nie będzie natomiast fazy play-out. Ostatni zespół spada automatycznie do pierwszej ligi.

Innym tematem posiedzenia prezesów klubów PlusLigi była zmiana programu statystycznego. Jak się dowiedzieliśmy – ostateczne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

00:00 / 00:00

 

Autor: P.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PlusLiga, AZS, play-off, zmiany
Zmiany w systemie rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. W fazie play-off powalczy osiem drużyn

W Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli klubów występujących w siatkarskiej PlusLidze, na którym zapadły bardzo ważne decyzje. Decyzje, które dotyczą zmian w systemie rozgrywek w przyszłym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV