Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezes Olsztyńskiego Klubu Kolarskiego w Zarządzie PZKol: „Najważniejszym zadaniem jest odbudowanie jego wizerunku”

K. Dzięcioł – Biełowieżec (z lewej) znalazła się we władzach PZKol. Fot. Facebook OKK.

 Janusz Pożak został prezesem Polskiego Związku Kolarskiego. Zastąpił Dariusza Banaszka, który podał się do dymisji 26 stycznia z powodu zamieszania wokół PZKol. W ścisłych władzach związku znalazła się prezes Olsztyńskiego Klubu Kolarskiego.

Zgodnie ze statutem PZKol członkowie zarządu dokonali wyboru nowego prezesa – po dymisji poprzedniego – z własnego grona. Wiceprezesami związku będą Andrzej Domin i prezes OKK – Katarzyna Dzięcioł-Biełowieżec, a z tej funkcji zrezygnował Artur Szarycz – poinformował PZKol.
Pożak obejmuje stery w trudnej dla PZKol sytuacji. Związek jest poważnie zadłużony (m.in. jest winny prawie 10 mln złotych wykonawcy toru w Pruszkowie, Mostostalowi Puławy), utracił sponsorów, a jego konta zostały zajęte przez komornika.

Posłuchaj rozmowy z Katarzyną Dzięcioł-Biełowieżec

Nie da się prowadzić partnerskich relacji – współpracować ani z ministerstwem, potencjalnymi sponsorami, ani środowiskiem, jeżeli zostaniemy przy tym, co jest. Odbudowanie wizerunku jest zatem najważniejsze. Cele krótkoterminowe to porozumienie z Mostostalem, kontynuowanie tego dobrego początku relacji z ministerstwem sportu, a w konsekwencji – poszukiwanie potencjalnych sponsorów. Założyliśmy wspólnie z ministrem sportu, że te pierwsze profesjonalne działania datujemy na koniec pierwszego kwartału tego roku. Nie zostało dużo czasu. Ale zapewniamy, że wszystko będzie szło w dobrym kierunku

– przyznała Radiu Olsztyn Katarzyna Dzięcioł-Biełowieżec.

 

 

M.Świniarski/PAP/K.Piasecka

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w okk, PZKol
Kolarze OKK trenowali na torze

Zawodnicy Olsztyńskiego Klubu Kolarskiego, choć specjalizują się w jeździe na szosie, ostatnio rywalizowali na torze. Wystartowali w Mistrzostwach Polski Szkółek kolarskich i odnieśli sukcesy. Była to...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV