DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego – Apoloniusz Tajner – będzie gościem audycji „Przy kawie we wtorek o godz. 9.15. Zaprasza Monika Szczygło

Apoloniusz Tajner. Fot. Łukasz Węglewski

Apoloniusz Tajner prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. W młodości uprawiał dyscyplinę sportu jaką jest „Kombinacja norweska”.

Kilkakrotnie został mistrzem Polski juniorów, był piaty na mistrzostwach świata w tej kategorii. Uzyskał tytuł trenera klasy mistrzowskiej.

Był trenerem Adama Małysza, który pod wodzą Tajnera trzykrotnie z rzędu zdobył Puchar Świata, trzykrotnie mistrzostwo świata i jedno wicemistrzostwo świata oraz wygrał 49. Turniej Czterech Skoczni, a na olimpiadzie 2002 w Salt Lake City zdobył brązowy i srebrny medal.

Apoloniusz Tajner odwiedził Olsztyn w czasie Maratonu Dokumentalnych Filmów Sportowych.

Więcej w trener, narciarstwo, wywiad, Przy kawie
Wokalistka Anna Wyszkoni będzie gościem audycji „Przy kawie” w poniedziałek o godz. 9.15. Zaprasza Monika Szczygło

Anna Wyszkoni jest piosenkarką wykonującą muzykę z pogranicza popu i rocka. Jest także kompozytorką i autorką tekstów. Przez wiele lat występowała w zespole Łzy. W tamtym...