Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezydent Duda zapowiada pomoc w sprawie spłaty kredytów. „Liczę na współpracę wszystkich instytucji”

Fot. Przemysław Getka

Mając na uwadze sytuację obywateli i przedsiębiorców związaną z epidemią koronawirusa, w trybie pilnym zamierzam wyjść z inicjatywą wypracowania rozwiązań łagodzących skutki spłaty zobowiązań kredytowych – poinformował na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Mając na uwadze sytuację obywateli i przedsiębiorców związaną z epidemią koronawirusa, w trybie pilnym zamierzam wyjść z inicjatywą wypracowania rozwiązań łagodzących skutki spłaty zobowiązań kredytowych. Liczę na współpracę wszystkich instytucji odpowiedzialnych za rynek finansowy

– poinformował na Twitterze prezydent.


We wtorek odbyło się zwołane przez prezydenta posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, którego tematem było współdziałanie i zapobieganie koronawirusowi.

Również we wtorek po posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego premier Mateusz Morawiecki poinformował, że podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Z kolei w środę podjęto decyzje zgodnie z którą, od czwartku 4,58 mln uczniów z 24 tys. szkół w całym kraju nie będzie miało lekcji, od poniedziałku szkoły zostaną zamknięte. Zamkniętych zostanie także 22 tys. przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego, do których uczęszcza 1,41 mln dzieci.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

 

Autor: Marzena Kozłowska (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bank, pomoc, kredyty, Andrzej Duda, koronawirus
Resort zdrowia potwierdza kolejne przypadki koronawirusa. Dziecko wśród zarażonych

Kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Ministerstwo zdrowia informuje o dwóch nowych pacjentach. Obecnie zakażonych koronawirusem jest 27 osób. Mamy 2 nowe przypadki zakażenia #koronawirus,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV