Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezydent Elbląga krytykuje rozrzutność poprzedników

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk przedstawił fragmenty audytu stanu miejskich finansów. Fot. M. Stankiewicz

W ciągu 3 lat zadłużenie Elbląga wzrosło dwukrotnie przy coraz mniejszych z roku na rok dochodach własnych.

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk przedstawił fragmenty audytu stanu miejskich finansów. W kasie praktycznie nie ma pieniędzy. Dług miasta to prawie 300 milionów złotych, czyli 54 procent budżetu. Na wypłaty za wykonywane inwestycje wykorzystywane są obligacje.

Jerzy Wilk:

Odwołane w referendum władze miasta z PO niepotrzebnie podjęły się modernizacji drogi 504 ze środków własnych i obiecały kibicom budowę nowego stadionu piłkarskiego. Prezydent Grzegorz Nowaczyk wydał w ciągu swojej kadencji ponad 900 tysięcy złotych na trzeciego zastępcę i troje doradców”. To tylko kilka przykładów niegospodarności i złego zarządzania.

Rządzący miastem prezydent i jego zastępcy z Prawa i Sprawiedliwości od kilku tygodni wprowadzają oszczędności. Zdementowali plotki o rzekomej obniżce płac urzędników. Jerzy Wilk potwierdził, że nie powoła trzeciego wiceprezydenta, ale będzie szukał kandydata na sekretarza miasta. Nie powoła też doradców, bo w ratuszu jest wielu dobrych urzędników:

00:00 / 00:00

Prezydent Wilk zapowiada również publikację stanu finansowego spółek i jednostek komunalnych. W Elblągu jest ich 120. W jednej z nich, w Zarządzie Budynków Komunalnych ma zostać przeprowadzona reorganizacja. Będą też zwolnienia pracowników. (stan/bsc)

Tablica z wyliczeniami przedstawionymi przez prezydenta Elbląga Jerzego Wilka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, finanse
Wojsko świętowało razem z cywilami

 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana w Elblągu świętowała swoje 94. urodziny na tamtejszej Starówce. Za każdym razem, gdy wojsko zaprasza cywilów do wspólnego świętowania, może liczyć na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV