Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezydent Elbląga o współpracy z Białorusinami

Zespół folklorystyczny z Białorusią. Fot. Łukasz Węglewski

Wizyta ambasadora Białorusi Aleksandra Awerianowa zakończyła tegoroczny cykl spotkań prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego z dyplomatami różnych państw mających przedstawicielstwa w Polsce.

Mają one w tle zawsze sprawę nawiązywania kontaktów w różnych dziedzinach z naciskiem na sprawy gospodarcze – wyjaśnia Joanna Urbaniak – rzeczniczka prezydenta Elbląga.

00:00 / 00:00

Białorusini już od dawna zainteresowani są współpracą z Portem Morskim czy nowymi technologiami, z których korzystają elbląskie firmy. Dlatego ambasador złożył propozycję zorganizowania forum ekonomicznego.

00:00 / 00:00

Termin zorganizowania polsko-białoruskiego forum gospodarczego nie jest jeszcze wyznaczony. Najpierw odbędą się spotkania grup roboczych w poszczególnych branżach.

(mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w folklor, Witold Wróblewski, Joanna Urbaniak
XXXVIII Międzynarodowy Jarmark Folkloru w Węgorzewie w audycji Raz na ludowo w niedzielę, po godz. 7.10. Zaprasza Anna Minkiewicz-Zaremba

Spotkanie z autentyczną kulturą ,sztuką i muzyką ludową - to oczywiście W audycji w niedzielę usłyszymy: Prząśniczki i Jarkę - zespoły śpiewacze z Kowali Oleckich; Annę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV