Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezydent Elbląga otrzymał wotum zaufania i absolutorium

Fot. Urząd Miejski w Elblągu

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski otrzymał od Rady Miejskiej wotum zaufania. Radni nie byli jednomyślni. Z dwudziestu pięciu radnych, piętnastu było za, dziewięciu przeciw, a jeden radny nie wziął udziału w głosowaniu.

Poprzedziła je czterogodzinna debata na „Raportem o stanie miasta w roku 2019”. Po analizie 600-stronnicowego dokumentu koalicjanci prezydenta chwalili go. Opozycja natomiast krytykowała za niedotrzymanie wszystkich planów zatwierdzonych w budżecie oraz to, że nie ma w nim wizji na przyszłość.

Słupki się będą zawsze zgadzały, ale analiza struktury dochodów i wydatków nie wróży nic dobrego

– podkreśla Janusz Hajdukowski, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

00:00 / 00:00

Prezydent Witold Wróblewski dziękując za zaufanie przekonywał, że sytuacja miasta nie jest zła.

Dziwią mnie te minorowe nastroje, przecież mamy inwestycje i dużo zewnętrznych dotacji

– tłumaczy prezydent Elbląga.

00:00 / 00:00

Ostatnia przed wakacjami sesja elbląskiej Rady Miasta przeprowadzana jest online.

Prezydent Elbląga otrzymał również absolutorium za wykonanie budżetu w ubiegłym roku. Z 24 radnych, 16 oddało głos za, cztery osoby były przeciw, także cztery wstrzymały się od głosu. Przeciwko absolutorium był niemal cały Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Powód był taki sam jak w przypadku wcześniejszego głosowania wotum zaufania – wyjaśnia Janusz Hajdukowski, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

00:00 / 00:00

Za przyjęciem sprawozdania i udzieleniem absolutorium były Kluby Radnych Komitetu Wyborców Witolda Wróblewskiego i Radnych Koalicji Obywatelskiej. Jesteśmy za, bo to dobry budżet – podkreśla przewodnicząca klubu KO Małgorzata Adamowicz.

00:00 / 00:00

Regionalna Izba Obrachunkowa zatwierdziła wykonanie budżetu Elbląga. Został on wykonany w 101 procentach. Po stronie dochodów i przychodów wynosił w styczniu 679 mln zł, a po wszystkich zmianach w trakcie roku wyniósł 747 mln zł, a ostatecznie został wykonany w wysokości 754 mln zł.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Witold Wróblewski, Janusz Hajdukowski
Kolejna partia spirytusu z przemytu trafiła do instytucji w Olsztynie i Elblągu

Olsztyńska Izba Administracji Skarbowej przekazała prawie 3 tysiące litrów spirytusu instytucjom z Olsztyna. Większą część, bo aż 2 tysiące litrów otrzymała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV