Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezydent Elbląga przedstawił projekt budżetu

Konferencja prezydenta Elbląga dotycząca budżetu (10 grudnia 2015 r.). Fot. Mira Stankiewicz

To będzie budżet optymalizacji, bez zadłużeń, z planowanymi inwestycjami, ale tylko tymi z zewnętrznym dofinansowaniem – taki projekt finansów Elbląga w wysokości 511 milionów złotych przedstawił mediom na specjalnej konferencji prezydent Witold Wróblewski.

Jak podkreśla, w projekcie jest wynosząca 46 milionów złotych nadwyżka budżetowa, najwyższa od kilku lat. Przyda się, bo Elbląg będzie brał udział w konkursach na dofinansowanie własnych przedsięwzięć.

W planach inwestycyjnych jest m.in. dokończenie rozpoczętej rozbudowy systemu tramwajów z budową trakcji w ciągu ulicy 12 Lutego i zakupem kilku wagonów oraz budowę wiaduktu drogowego nad linią kolejową na Zatorzu.

Prezydent Elbląga zapowiedział także , że w przyszłym roku nie będzie żadnych zmian w systemie oświaty. Mimo tego, że miasto coraz więcej musi dopłacać do jego utrzymania. Każde zapowiedzi łączenia czy likwidacji placówek budzą ogromne sprzeciwy nauczycieli i rodziców. Do tej pory odbyło się 18 spotkań w tej sprawie. Samorząd zapowiada kolejne kroki dopiero po tym , jak rząd przedstawi swoje założenia reformy edukacji.

Teraz projekt budżetu jest teraz poddany konsultacjom. W Urzędie Miejskim trwa właśnie otwarta debata z udziałem radnych oraz mieszkańców.

Głosowanie nad przyjęciem budżetu Elbląga na 2016 rok odbędzie się 30 grudnia.

(mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, budżet
Blask choinki przy elbląskiej katedrze

W Mikołajki rozbłysła miejska choinka ustawiona przy elbląskiej katedrze. Z tej okazji na mieszkańców czekała moc świątecznych emocji. Śnieżynki częstowały słodyczami, a dzieci miały szansę osobiście...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV