Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezydent odpowiada wojewodzie

od lewej dyr. MZDiM Jerzy Roman, prezydent Piotr Grzymowicz, fot. Maciej Świniarski

Uchybienia formalne, brak zagrożenia i konieczność zapewnienia tranzytu przez Olsztyn – to główne argumenty wojewody warmińsko-mazurskiego, który nakazał władzom miasta usunięcie ograniczenia tonażu na wiadukcie przy Towarowej i na Alei Wojska Polskiego oraz ulicy Artyleryjskiej.

Wicewojewoda – Jan Maścianica powiedział nam, że z dokumentów wynika, iż nie ma zagrożenia katastrofą, o którym mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Z protokółu, z przeglądu rocznego oraz  przeglądu 5-letniego tych wiaduktów nie wynika, że trzeba ograniczyć na nich tonaż pojazdówpowiedział wicewojewoda Jan Maścianica:

00:00 / 00:00

Innego zdania są ratuszowi urzędnicy. Na spotkaniu z dziennikarzami przekonywali, że przekroczenie 30-tonowego obciążenia wiaduktu na Towarowej, może się skończyć tragicznie. Piotr Grzymowicz z kolei odniósł się do zarzutu wojewody, że pod projektem zmian podpisała się nieupoważniona do tego osoba, czyli dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Mamy obowiązująca uchwałę Rady Miasta, a w niej mamy wyraźnie napisane, że przedmiotem działania Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów jest zarządzanie ruchem, a wobec tego pan dyrektor jest stosownie umocowany w prawiepowiedział prezydent Piotr Grzymowicz:

00:00 / 00:00

Władze miasta zapowiadają, że nieznaczne niedociągnięcia w projekcie uzupełnią i w przyszłym tygodniu znów złożą dokumenty mające na celu ograniczenie tonażu na głównych arteriach miasta.

Wojewoda nie zakwestionował natomiast zakazu wjazdu samochodów o masie powyżej 30 ton na wiadukt przy Rondzie Bema.

Wiadukt łączący Plac Bema z ulicą Limanowskiego w Olsztynie. Fot. Wojciech Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w TIR, tranzyt, wiadukt
Wojewoda dał tirom zielone światło

Od piątku rano (1.03.) w Olsztynie ciężkie TIR-y nie mogą korzystać z wiaduktu łączącego Plac Bema z ulicą Limanowskiego, ale mogą jechać Towarową, która jest częścią...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV