Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz: Rozważaliśmy wyłączenie sygnalizacji na Rondzie Bema, ale policja i inne służby mówią „nie”

W Porannych pytaniach prezydent Piotr Grzymowicz przyznał, że po otwarciu ulicy Partyzantów zakorkowało się Rondo Bema. Jednocześnie zgodził się, że w czasie remontu ulicy Partyzantów światła na rondzie były wyłączone, co upłynniało ruch.

Było zdecydowanie lepiej. Są cztery wloty na rondo Bema i jeden wylot w ulicę Kopernika, który zostanie utrzymany. Rozważaliśmy zamknięcie sygnalizacji i pozostawienie ronda Bema bez włączonych świateł. Policja i ci, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo ruchu i porządek mówią nie.

Prezydent Grzymowicz dodał, że zdaniem policji wyłączenie świateł na rondzie Bema zwiększa zagrożenie dla pieszych i rowerzystów. Jednocześnie obiecał, że miasto będzie przyglądać się sytuacji.

Gość Porannych pytań mówił także o propozycji nadania części nowo budowanych ulic Olsztyna imion kobiet zasłużonych dla kultury. Jedna z nich miałaby nosić imię noblistki Wisławy Szymborskiej, co nie podoba się części radnych, którzy przekonują, że nie do końca rozliczyła się ze swoja przeszłością.

Jest rzeczą ludzką zarówno upadać, jak i podnosić się. Rzeczą ludzką jest też wybaczać. Jeśli ktoś kiedykolwiek popełnił jakieś błędy to wiele z tych osób stara się je naprawić. Wisława Szymborska jest w panteonie największych Polaków, którzy swoją poezją zasłużyli na wielkie wyróżnienie. Jest przecież noblistką (…) Wiemy, że popełniła błąd, napisała wiersz o Stalinie, ale potem zweryfikowała swoje poglądy i swoje życie (…) Przeciwstawiała się temu, żeby do konstytucji wpisywać bliskość z ZSRR. Działalność Szymborskiej powinniśmy oceniać w kontekście całego jej życia.

W najbliższym czasie 85 procent akcji Stomilu Olsztyn trafi w ręce prywatnego inwestora Michała Brańskiego. Piotr Grzymowicz zaznaczył, że w tej chwili trwa poszukiwanie formuły prawnej, która zgodnie z przepisami pozwoli na podpisanie takiej umowy i wyraził nadzieję, że umowa z Michałem Brańskim zostanie podpisana jeszcze w czerwcu.

Jestem przekonany, że zbliżamy się do końca. Pan Brański gwarantuje to, że nasz klub ma bardzo dobrego inwestora i przy wsparciu miasta rozmawialiśmy i pewne decyzje podjęliśmy. W najbliższym czasie nowy właściciel przejmie udziały.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Piotrem Grzymowiczem

00:00 / 00:00

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Fot. B.Świerkowska-Chromy

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piotr Grzymowicz, Stomil Olsztyn, rondo Bema, prezydent Olsztyna
Kontrowersje wokół sygnalizacji na rondzie Bema w Olsztynie. Kierowcy: światła korkują Zatorze. Zarząd transportu: decydują względy bezpieczeństwa

Olsztyńskie rondo Bema z włączoną sygnalizacją świetlną korkuje Zatorze - uważa znaczna część kierowców. Przez półtora roku, kiedy przebudowywano ul. Partyzantów, światła na rondzie były wyłączone,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV