Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezydent Olsztyna: „Rozmowy z inwestorami trwają”. Prezes Stomilu: „Podaję się do dymisji”

Maciej Radkiewicz, prezes Stomilu Olsztyn. Fot. A. Podbielska

Kolejny zwrot w sprawie olsztyńskiego Stomilu. Miasto podkreśla, że rozmowy z potencjalnymi inwestorami cały czas trwają. Wcześniej, o ich fiasku informował prezes klubu – Maciej Radkiewicz, który przekazał oświadczenie o podaniu się do dymisji.

Prezydent Olsztyna – Piotr Grzymowicz – powiedział naszemu reporterowi, że rozmowy się nie zakończyły:

Cały czas rozmawiamy, jadę na kolejne spotkanie, żeby rozmawiać o sytuacji w klubie. Inwestorzy, z którymi rozmawiamy oczekują, żeby miasto spłaciło wszystkie długi, a także żeby miasto przekazało jeszcze dwa miliony złotych, a w kolejnych latach również po dwa miliony złotych.

00:00 / 00:00

W poniedziałek powinniśmy poznać dokładniejsze informacje o przebiegu rozmów z potencjalnymi inwestorami – dodaje Piotr Grzymowicz:

W poniedziałek chcemy przedstawić, jaka jest sytuacja. Mamy kolejne dni aby rozmawiać i szukać nowych rozwiązań. Byli dzisiaj u nas piłkarze Stomilu i rozmawiali z dyrektorem biura.

00:00 / 00:00

Podobnie na naszej antenie mówiła rzeczniczka magistratu – Marta Bartoszewicz:

00:00 / 00:00

Arkadiusz Regiec, którego firma – wzorem krakowskiej Wisły – jest zainteresowana sprzedażą akcji Stomilu potwierdza te słowa:

00:00 / 00:00

Tymczasem wcześniej, o sytuacji informował prezes pierwszoligowca – Maciej Radkiewicz, który przekazał również oświadczenie o podaniu się do dymisji

W oświadczeniu prezesa klubu czytamy między innymi:

Nie mogę dłużej tak funkcjonować jako odpowiedzialny mąż i głowa rodziny. Składam rezygnację ze skutkiem natychmiastowym. Życzę Stomilowi, by wydarzył się cud, a panu prezydentowi, by znalazł lepszego inwestora niż ci, których zainteresowałem kupnem Klubu i przyprowadziłem na spotkania do ratusza.

Zobacz pełne oświadczenie prezesa Stomilu Macieja Radkiewicza

Maciej Radkiewicz – jak mówił – spotkał się z inwestorami, którzy mieli negocjować swój udział w 1-ligowym klubie z władzami miasta:

Podziękowałem dwóm inwestorom – to wielka sprawa, że tak poważni biznesmeni zainteresowali się Stomilem. Przy okazji dziękuję także wszystkim, którzy pomagali w tym trudnym procesie – w dzisiejszych czasach zainteresować poważnych inwestorów pierwszoligowym klubem nie jest łatwą sprawą. Niestety, strony nie dogadały się.

00:00 / 00:00

Z władzami Olsztyna próbowali spotkać się najbardziej doświadczeni piłkarze. Bramkarz Piotr Skiba przyznaje, że nie zdał jeszcze sprzętu, ale do spotkania z prezydentem Piotrem Grzymowiczem nie doszło. Jak dodał, udało mu się ustalić, iż ratusz planuje wydać oficjalny komunikat w poniedziałek:

Sami nie wiemy co robić. Udaliśmy się do ratusza, aby się dowiedzieć, jakie są plany w stosunku do naszego ukochanego klubu. Nie wiemy na czym stoimy.

00:00 / 00:00

Stomil ma wznowić rozgrywki 2 marca. Zadłużenie klubu szacuje się na 4 miliony złotych.

 

Autor: M.Świniarski/P. Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, Grzymowicz, Stomil Olsztyn, uwaga, pilne
Saperzy wywieźli prawie 140 kilogramów trotylu z terenu budowy. Mieszkańcy wsi Mikosze mogą już wrócić do domów

Około 200 osób może już wracać do domów w Mikoszach, po tym jak podczas rozbiórki mostu na drodze krajowej nr 16 robotnicy odkryli trotyl zgromadzony w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV