Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
IMIENINY: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
EUR: 4.3275 CHF: 3.7199
USD: 3.717 GBP: 4.8376
Logowanie
 

Prezydent Olsztyna uzyskał absolutorium za 2016 rok. Od głosu wstrzymał się klub radnych PiS

Prezydent Olsztyna otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za ubiegły rok. Fot. I. Malewska

Olsztyńscy radni zatwierdzili wykonanie ubiegłorocznego budżetu miasta. Uchwałę podjęli bez głosów przeciwnych, od głosu wstrzymali się natomiast radni klubu PiS.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podziękował mieszkańcom miasta i podkreślił, że budżet 2016 roku stawiał na edukację i pomoc społeczną.
Wśród najważniejszych wskaźników ubiegłorocznego budżetu jest wypracowanie rekordowej w historii miasta nadwyżki operacyjnej – ponad 112 mln złotych. Poza tym w minionych 12 miesiącach miasto nie zaciągnęło żadnych kredytów. Natomiast dług został zredukowany o ponad 76 mln złotych.

Radni opozycji sugerowali prezydentowi większą odwagę inwestycyjną w kolejnych latach budżetowania. Takie mamy plany, przed nami „boom” inwestycyjny – zapewnił Piotr Grzymowicz.

Podczas głosowania 17 radnych poparło udzielenie absolutorium, siedmiu wstrzymało się od głosu.

Radni zajęli się też dziś m.in. Programem Niskiej Emisji, dzięki któremu do mieszkańców trafi 300 tysięcy złotych na modernizację pieców węglowych i budowę nowych instalacji grzewczych. Za kilka dni ogłoszony zostanie konkurs, będzie się można starać o dotację w wysokości 5 tysięcy złotych. Radni omówili także regulamin dotyczący gospodarowania śmieciami w gminie – od 1 lipca 2018 roku w Olsztynie odpady biodegradowalne, tak zwane kuchenne, będą trafiały do nowych, brązowych pojemników.

 

Maja Kwiatkowska/A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Piotr Grzymowicz, budżet
W audycji „Jeden na Jednego” o przesłuchaniu Michała Tuska przed sejmową komisją ds. Amber Gold i walce z dopalaczami na Warmii i Mazurach

„Jeden na jednego” czyli starcie opozycji z partią rządzącą. Goście audycji rozmawiali o trwającym 8 godzin przesłuchaniu syna byłego premiera Donalda Tuska i walce z dopalaczami...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV