Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezydent zeznawał w sprawie pl. Solidarności

Czy podczas przebudowa placu Solidarności doszło do nieprawidłowości? Fot. Łukasz Węglewski

Piotr Grzymowicz oraz Bogusław Szwedowicz zeznawali w procesie, w którym na ławie oskarżonych zasiada były szef olsztyńskich drogowców oraz właściciel olsztyńskiej firmy budowlanej.

Sprawa dotyczy budowy Placu Solidarności i tego, że dyrektor zarządu dróg nie naliczył kar umownych, mimo że roboty zostały zakończone po terminie.

W trakcie śledztwa pojawił o się podejrzenie, że w tej sprawie były naciski ze strony przedsiębiorcy na prezydenta Grzymowicza, którego jest on dobrym znajomym.

Prezydent Olsztyna zeznawał, że żadnych nacisków ani nieoficjalnych rozmów na ten temat nie było. Przekonywał również, że kar nie można było naliczać, bo nie z winy wykonawcy pojawiła się konieczność wykonania robót dodatkowych.

00:00 / 00:00

Jak zeznawali inni świadkowie, konieczność przeprowadzenia robót dodatkowych wynikła z powodu niespójności w dokumentacji projektowej. Kierownik robót Jerzy Najdrowski powiedział, że niejednokrotnie robotnicy po prostu nie wiedzieli, co mają robić.

00:00 / 00:00

Na razie nie wiadomo, kiedy poznamy wyrok. Kolejne rozprawy odbędą się w styczniu i lutym przyszłego roku.

 

(apiedz/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, sprawa, budowa
Problemy z rozpatrywaniem protestów wyborczych

Sąd Okręgowy w Elblągu nie rozpatrzył na razie ani jednego z 25 protestów wyborczych, które złożone zostały po zakończonych wyborach samorządowych. Wszystkie wnioski zostały odesłane z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV