Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Próba mediacji między Energą Kogeneracja a władzami Elbląga zakończyła się patem

Nie ma przełomu w kwestii dostaw ciepła dla Elbląga. Przypomnijmy, Energa Kogeneracja wypowiedziała miastu umowę i od 1 października nie będzie dostarczać energii cieplnej.

Prowadzone przez wiele miesięcy prace nad uzgodnieniem wspólnej strategii na kolejne lata koncern przerwał w listopadzie. W mediację włączył się Urząd Regulacji Energetyki. W jego gdańskim oddziale odbyło się pierwsze spotkanie stron. Na razie nie ma żadnych ustaleń.

Strony zaprezentowały swoje stanowiska – potwierdzają w swoich komunikatach. Nie ma w nich żadnych szczegółów dotyczących rozmów. Samorząd i Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podkreślali, jak ważne jest zapewnienie ciągłości dostaw ciepła dla miasta i mieszkańców. Spotkało się to ze zrozumieniem Urzędu Regulacji Energetyki, który zaproponował stronom możliwość dalszych spotkań i rozmów – informuje EPEC. Z kolei Energa Kogeneracja potwierdziła wolę kontynuacji rozmów.

Na razie nie znany termin kolejnego spotkania w tej sprawie. Dodajmy, że Urząd Regulacji Energetyki jak dotąd nie wydał oświadczenia ani komunikatu w sprawie rozmów o bezpieczeństwie cieplnym Elbląga.
Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strategia, umowa, ciepło
Samorząd podpisał umowę. Ełk doczeka się małej obwodnicy

Rusza budowa małej obwodnicy Ełku. Ma to być alternatywna droga dojazdu do centrum miasta z osiedli położonych w południowej części miasta. Samorząd już podpisał umowę z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV