Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Problem z podziemnym przejściem na dworcu w Elblągu. Po interwencji radnego PKP zapowiada zmiany

Fot. Paweł Kowszyński

PKP przystosuje podziemne przejście na dworcu w Elblągu, tak aby mogli z niego korzystać rodzice z małymi dziećmi w wózkach czy rowerzyści.

Brakiem zjazdów i podjazdów zainteresował się radny Paweł Kowszyński, który interweniował w Zakładzie Linii Kolejowych w Olsztynie. Jest już odpowiedź. PKP w najbliższym czasie zainstaluje urządzenia, które pomogą podróżnym z rowerami i rodzicom z wózkami w poruszaniu się na terenie dworca.

Problem dotyczy przede wszystkim mieszkańców dzielnicy Zatorze. To oni zwrócili radnemu uwagę na kłopot z pokonywaniem przejścia. – Zgłaszali, że podziemne tunele nie są dostosowane dla osób z wózkami czy niepełnosprawnych, bo nie ma tam zjazdów i podjazdów – wyjaśnia radny Paweł Kowszyński. Polskie Linie Kolejowe obiecały znaleźć rozwiązanie.

– Przygotują rozwiązanie, w planie jest albo instalacja podjazdów lub przedłużenie pasa naziemnego przez torowiska – zapewnia radny. Tu mowa o przejściu, które już jest. Ale do jego jakości też są uwagi, bo zdaniem użytkowników nie jest ono bezpieczne.

Przypomnijmy, dworzec kolejowy w Elblągu przeszedł gruntowną modernizację prawie 10 lat temu. Objęła ona jednak tylko sam budynek dworca.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Fot. Paweł Kowszyński

Fot. Paweł Kowszyński

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, niepełnosprawni, Paweł Kowszyński, dworzec kolejowy, podziemne przejście
Wieżowiec przy olsztyńskim dworcu zamieni się w centrum handlowe?

Wieżowiec przy olsztyńskim dworcu sprzedany. Jak twierdzi spółka Retail Provider, to ważny krok w kierunku budowy centrum handlowego w tamtym miejscu. Spółka Retail Provider jest właścicielem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV