Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Problemy szpitala powiatowego w Mrągowie. Brakuje lekarzy, pielęgniarek i położnych. Przedłuża się też remont pediatrii i porodówki

Fot. fotolia

W szpitalu powiatowym w Mrągowie wciąż brakuje personelu, dlatego oddziały dziecięcy, noworodkowy i trakt porodowy wciąż są zamknięte – poinformował zarząd placówki.

Dodatkowo trwa tam remont. Miał zakończyć się dziś (20 sierpnia), ale wiadomo, że może się przedłużyć nawet do 5 września. W starostwie powiatowym w Mrągowie rozmawiano dziś między innymi o sytuacji placówki.

Sytuacja mrągowskiego szpitala na tle szpitali, które są dookoła nie wygląda źle. Jesteśmy bardzo nowoczesnym szpitalem, ale tak jak każdy szpital cierpimy na brak lekarzy

– mówi wicestarosta mrągowski Paweł Długoborski.

Prezes mrągowskiego szpitala Brygida Schlueter-Górska zapowiada dalszą walkę o to, aby powstały oddziały: dziecięcy, noworodkowy i trakt porodowy.

Będziemy dalej walczyć o to, żeby te oddziały powstały i żebym mogła je utrzymać. Jesteśmy wspomagani przez szpitale w Biskupcu, Kętrzynie i Olsztynie i Giżycku. Jest więc opieka nad pacjentami. Szpital ma też zabezpieczoną kadrę, do udzielenia pierwszej pomocy, albo zabezpieczenia pacjenta.

Na stronie internetowej szpitala możemy przeczytać, że brakuje m.in. pielęgniarek i położnych, a także pediatry i koordynatorów oddziałów.

Szpital powiatowy w Mrągowie

Autor: K.Piasecka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz, szpital, Mrągowo, lekarze, kadra, porodówka, pediatria, oddział, braki, oddziały
Przyjechali z całej Polski by zdobyć nowe umiejętności. Kadra ZHP szkoli się w Mierkach koło Olsztyna

Po raz szósty harcerscy wychowawcy spotykają się na zlocie kadry. Jest to największa cykliczna akcja szkoleniowa organizowana przez Związek Harcerstwa Polskiego. Szkolenie kadry odbywa się co...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV