Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Problemy z mieszkaniami i wysokie zadłużenie. Radni PiS punktują „Raport o stanie Olsztyna”

Fot. A. Skrago

Olsztyńscy radni Prawa i Sprawiedliwości po raz trzeci zorganizowali konferencję prasową, podczas której odnieśli się do „Raportu o stanie miasta Olsztyna za 2019 rok”.

Ich zdaniem Raport niewystarczająco opisuje problemy, z jakimi boryka się miasto. Wśród wielu poruszonych wątków był ten związany z gospodarowaniem mieszkaniowymi zasobami gminnymi. Jak podkreślał wiceprzewodniczący Rady Miasta w Olsztynie z ramienia PiS – Jarosław Babalski, liczące 162 tysiące mieszkańców miasto dysponuje ponad 4 tysiącami mieszkań – problemem jest nie tylko ich liczba, ale i stan utrzymania. Mieszkania – zdaniem Babalskiego – wymagają remontów.

00:00 / 00:00

Kolejnym problemem jest wysokie zadłużenie mieszkańców wobec gminy, które sięga 52 milionów złotych. Radny ma też zastrzeżenia do stanu targowisk miejskich, wskazywał na brak informacji dotyczących kosztów budowy i eksploatacji spalarni śmieci oraz problemy finansowe gospodarki odpadami komunalnymi w Olsztynie.

Z kolei radny PiS Radosław Nojman mówił o rozwijającej się infrastrukturze rowerowej. Ścieżek przybywa, ale czasem prowadzą donikąd.

00:00 / 00:00

Prezydent Piotr Grzymowicz zapowiedział, że odniesie się do tych zastrzeżeń najwcześniej w poniedziałek.

Fot. A. Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, radni, konferencja, Jarosław Babalski
Olsztyńscy radni PiS: miasto nie ma strategii rozwoju promocyjnego

Promocji i kulturze poświęcona była druga z cyklu konferencji radnych klubu Prawo i Sprawiedliwość w olsztyńskiej radzie miasta. Organizowane spotkania poprzedzają zbliżającą się sesję w ratuszu,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV