Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Próbowali przewieźć nielegalne papierosy i lekarstwa. Celnicy z Gołdapi ujawnili kontrabandę

Fot. Warmińsko-Mazurskie Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego tylko w ciągu trzech dni skonfiskowali na przejściu w Gołdapi trzy auta wykorzystywane do przemytu.

Fordem, renault oraz hyundaiem próbowano przewieźć nielegalne papierosy i lekarstwa. Do ujawnienia kontrabandy w dwóch pierwszych przypadkach doszło dzięki wykorzystaniu nowoczesnego urządzenia rentgenowskiego. Kierowca forda zgłosił się do odprawy na przejściu granicznym w Gołdapi. Funkcjonariusze zauważyli nieprawidłowości w budowie progów auta.

Podczas szczegółowej kontroli ujawniono specjalną skrytkę konstrukcyjną, a w niej prawie 150 paczek papierosów bez polskich banderol. Około 650 paczek nielegalnych papierosów pogranicznicy odkryli w metalowych profilach dachu renault. By dotrzeć do skrytki trzeba było zdemontować półki bagażowe, oświetlenie oraz mechanizm rozporowy maskujący dostęp do schowka. Z kolei w bagażniku hyundaia funkcjonariusze znaleźli ponad 1200 opakowań leków, w tym antybiotyki dostępne tylko na receptę. Auta zatrzymano na celnym parkingu, a wobec kierowców wszczęte zostały sprawy karne skarbowe.

Dodajmy, że była to już 11 próba przemytu leków ujawniona przez funkcjonariuszy z Oddziału Celnego w Gołdapi od początku roku.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w papierosy, celnicy, kontrabanda, nielegalne, Urząd celno-Skarbowy, premyt
Elbląg wygrywa kilkuletnią „wojnę ulotkową”

W Elblągu radykalnie zmniejszyła się liczba firm, które nielegalnie rozklejają swoje ulotki na słupach, znakach drogowych czy przystankach. To skutek kilkuletniej kampanii, wspartej przez ludzi kultury...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV