Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
IMIENINY: Aleksego, Bogdana, Martyny
EUR: 4.2998 CHF: 3.685
USD: 3.6619 GBP: 4.8572
Logowanie
 

Proces 17-latka oskarżonego o śmiertelne pobicie rówieśnika

Przed sądem okręgowym w Olsztynie po raz kolejny stanął Karol S. z Giżycka. 17-latek jest oskarżony o śmiertelne pobicie swojego rówieśnika.

W grudniu ubiegłego roku Karol S. i jego o rok młodszy kolega zaczepili na ulicy 17-letniego Kamila. Zaciągnęli go do mieszkania i tam brutalnie pobili, między innymi obuchem siekiery. Chłopak zmarł po 3 dniach w szpitalu. Przed sądem Karol S. utrzymywał, że był tylko uczestnikiem bójki, której przyczyną był alkohol. Przeprosił też w sądzie za to co zrobił.

Sąd przesłuchał biegłego lekarza, który przeprowadził sekcje zwłok ofiary. Lekarz zeznał, że na ciele 17-latka widoczne były liczne ślady po uderzeniach, szczególnie w okolicach głowy i kończyn. Bezpośrednią przyczyną śmierci był obrzęk mózgu spowodowany urazami głowy i niewydolnością nerek, co doprowadziło do ostrej niewydolności krążeniowo-odechowej. Biegły pytany przez sąd czy przyczyną zgonu mogło być złe leczenie szpitalne stanowczo temu zaprzeczył.

Obrońca oskarżonego zawnioskował o przedstawienie opinii na temat oskarżonego z zakładu karnego w Barczewie, gdzie obecnie przebywa Karol S. Sąd przychylił się do tej prośby i odroczył rozprawę do 29 października. (kkasz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, pobicie
O sądach i mieszkaniach…

O tym jak wygląda orzekanie w sądach rejonowych, po lipcowej uchwale Sądu Najwyższego, rozmawiali goście audycji publicystycznej My, Wy, Oni w Radiu Olsztyn. W studiu spotkali...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV