Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Proces b. prezes Domatora od nowa

Od nowa rozpoczął się proces byłej prezes spółdzielni mieszkaniowej Domator w Olsztynie oskarżonej m.in. o przywłaszczenie ponad 90 tys. zł i działanie na szkodę spółdzielni.

Pierwsze postępowanie nie zakończyło się z powodu rezygnacji sędziego z wykonywania zawodu. Była prezes Teresa R.-M. nie przyznaje się do winy.

Dziś oskarżona nie chciała odpowiadać na pytania olsztyńskiego sądu ani prokuratora. Złożyła tylko wyjaśnienia, w których podkreśliła, że wszystkie jej działania zmierzały do ratowania kondycji finansowej spółdzielni. Zaznaczyła, że gdy była prezesem, spółdzielnia spłaciła wszystkie zobowiązania finansowe i pozawierała ugody z wierzycielami.

Według oskarżonej, prowadzeniem finansowych spraw spółdzielni zajmował się współoskarżony Stanisław M., który był biegłym rewidentem. Rachunkowością zajmowało się także zewnętrzne biuro. W maju 2011 r byłej prezes Domatora postawiono kilkanaście zarzutów. (kan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
W Olsztynie powstał nowy mural

Malowidło przedstawia różne sposoby spędzania czasu nad wodą, podejście ludzi do odpoczynku i rekreacji. Autorka Justyna Sołowiej namalowała sceny z nad jezior: Długiego i Krzywego. Obraz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV