Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Proces kobiety, która porzuciła na plaży koło Braniewa martwe dziecko odroczono do 23 sierpnia

Wciąż nie ma decyzji sądu w Braniewie w sprawie Katarzyny W., która porzuciła swoje martwe dziecko na plaży w Starej Pasłęce koło Braniewa.

Proces trwa już 1,5 roku. Oskarżona chciała dobrowolnie poddać się karze. Nie zgodził się na to ojciec dziecka, który jest oskarżycielem posiłkowym. Dziś Sąd Rejonowy w Braniewie miał przesłuchać ostatniego świadka. Ten nie stawił się jednak na rozprawę, dlatego następne posiedzenie sądu zaplanowano dopiero 23 sierpnia.

18-letnia wówczas Katarzyna W. urodziła w domu żywe dziecko, co potwierdził opinia biegłego. Noworodek zmarł, bo nie udzielono mu właściwej pomocy. Stąd zarzut niemyślnego spowodowania śmierci.

Ciało dziewczynki, 2 lata temu, znalazła przypadkowa osoba podczas spaceru. Matka została zatrzymana w tym samym dniu. To była jej trzecia ciąża i pierwsze dziecko, które urodziło się żywe. Katarzyna W. przyznaje się do winy. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

(MStankiewicz/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, noworodek, Braniewo, plaża, matka, ciało, Stara Pasłęka, Katarzyna W
Turniej strzelectwa sportowego w powiecie braniewskim

Na strzelnicy wojskowej w miejscowości Glinka koło Braniewa odbył się Powiatowy Turniej Strzelectwa Sportowego o Puchar Starosty Powiatu Braniewskiego. Organizatorem turnieju było  Starostwo Powiatowe w Braniewie,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV