Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Proces mężczyzn, którzy próbowali zabić psa Barego

Właściciel Barego zadał psu ciosy siekierą. Fot. Mirosław Sochacki

Dwaj mężczyźni spod Olsztynka odpowiedzą za usiłowanie zabicia psa Barego.

W czerwcu Sebastian O. i Mariusz J. kilkukrotnie uderzyli zwierzę siekierą w głowę, a następnie – jeszcze żywe – zakopali w lesie. Tłumaczyli się tym, że pies miał zagryźć króliki należące do jednego z nich.

Mężczyźni złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze, ale Sąd Rejonowy w Olsztynie odrzucił je. Sebastian O. wnioskował o rok pozbawiania wolności w zawieszeniu na 3 lata i 3 zakazu posiadania zwierząt. Zadeklarował, że wpłaci 3 tysięcy złotych nawiązki na ochronę zwierząt. Natomiast Mariusz J. wnioskował o 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat, 5-letni zakazu posiadania zwierząt i 5 tysięcy złotych nawiązki.

Z takim wymiarem kar nie zgodziły się dwie organizacje ochrony zwierząt. Sąd Rejonowy w Olsztynie uwzględnił ich sprzeciw, odrzucił wnioski oskarżonych o dobrowolne poddanie się karze i przekazał sprawę do prokuratury. Oskarżeni odpowiedzą za usiłowanie zabicia psa połączone ze szczególnym udręczeniem i okrucieństwem. Grozi im do 3 lat więzienia.

(plel/kos/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, pies, proces
W procesie ws. dopalaczy zeznawali poszkodowani

W Sądzie Okręgowym w Elblągu zeznawały osoby, które trafiły do szpitala po zażyciu dopalaczy. Trwa proces mieszkańca Pabianic Jakuba G. oskarżonego o handel dopalaczami w sklepie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV