Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
IMIENINY: Edwarda, Narcyza, Zbysława
EUR: 4.2162 CHF: 3.6028
USD: 3.4214 GBP: 4.7778
Logowanie
 

„Proces obywatela J.”, czyli jak w czasach współczesnych mógłby wyglądać proces sądowy Jezusa

Proces obywatela J

Wnętrze kościoła, w którym jest scena zaaranżowana na wzór…sali sądowej. Tak wyglądał olsztyński kościół św. Anny, w którym wystawiono spektakl misteryjny „PROCES OBYWATELA J.”. 

Ksiądz Marcin Sawicki przybliżył tę niecodzienną w swojej formie sztukę:

Wszystko się zaczęło od tego, że po Misterium Męki Pańskiej, które wystawiliśmy w zeszłym roku w Niedzielę Palmową, odkryliśmy wiele talentów aktorskich w parafii św. Anny.  Również w tym roku nie mogło zabraknąć spektaklu, który wprowadzi nas w przeżywanie Wielkiego Tygodnia.  Tym razem był to spektakl misteryjny pt. „Proces obywatela J.”. Scenariusz został oparty na książce Bogusława Załuckiego.  Za reżyserię i oprawę muzyczną odpowiadała moja skromna osoba. Asystentem reżysera był ksiądz proboszcz Hubert Tryk. W spektaklu wzięli udział parafianie i przyjaciele – łącznie 40 osób. Dramat ten obnaża słabość natury ludzkiej, do czego jest zdolny człowiek, gdy z jego życia znikają podstawowe wartości: prawda, godność, sprawiedliwość lub uczciwość.

Co niezmiernie istotne, parafianie – aktorzy zaangażowani w to przedsięwzięcie uważają, że to nie tylko forma artystycznego zaangażowania, ale czują, że w ten sposób niosą czytelne przesłanie:

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

 

(R.Lesiński/A.Podbielska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Misterium Męki Pańskiej, Proces Obywatela J.
Kilkaset osób obejrzało plenerowe Misterium Męki Pańskiej w Budzewie na Mazurach

Jeden z największych spektakli plenerowych na Mazurach, czyli Misterium Męki Pańskiej odbył się wieczorem w Budzewie koło Buder. Misterium odbyło się już po raz szesnasty.  Około...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV