Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Proces podejrzanych o napaść na dom w Biesowie

sala rozpraw w sądzie, fot. A. Socha

Przed olsztyńskim Sądem Okręgowym ruszył proces trzech mieszkańców Śląska, którzy w maju 2012 roku, z pistoletem w ręku, mieli napaść na dom w Biesowie koło Biskupca.

Razem z nimi w rozboju miał brać udział czwarty mężczyzna, który jest poszukiwany listem gończym. Tomasz B., Bartłomiej M. i Sławomir P. mieli też ukraść z Barczewa volkswagena passata. Niektórzy z oskarżonych są podejrzani także o włamania do dwóch mieszkań w Piekarach Śląskich i Knurowie. Stamtąd, podobnie jak z Biesowa, mieli kraść głownie pieniądze i biżuterie.

Mieszkańcy Śląska zostali doprowadzeni do sądu z Zakładu Karnego w Barczewie. Wszyscy byli w przeszłości karani. Dziś częściowo przyznali się do zarzutów, ale podważali ich treść – powiedział Radiu Olsztyn prokurator Krzysztof Stodolny z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

W akcie oskarżenia jest podane np. że z Biesowa zabrali 80 tysięcy złotych i biżuterię wartą 30 tysięcy złotych. Tymczasem oskarżeni twierdzą, że wzięli połowę tej kwoty i biżuterię wartą 3 tysiące złotych. Nie zgadzają się też z kwotami podanymi w pozostałych zarzutach.

Jeden z oskarżonych, Tomasz B. zeznał przed sądem, że pistolety, którymi posługiwali się w Biesowie były plastikowe. Dodał, że szykując się do kradzieży wybierali osoby, które zarabiały duże pieniądze na nielegalnych interesach.

Mieszkańcom Śląska może grozić nawet do 15 lat więzienia. Na ławie oskarżonych zasiadł też mieszkaniec okolic Olsztyna Henryk P., któremu prokuratura zarzuca przekazanie rabusiom informacji o majątku rodziny z Biesowa. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Kolejna rozprawo odbędzie się jutro 28.01. (ami/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w proces
Sądowy spór o sprzedaż broni

Nie ma wyroku w sprawie mieszkańca Olsztyna, który na jednym z portali aukcyjnych sprzedawał odziedziczone po ojcu części broni. Mężczyzna, co potwierdzają opnie komend wojewódzkich policji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV