Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Proces rozmieszczenia NATO-wskiego batalionu w Polsce idzie gładko. Batalion trafi do Orzysza i Bemowa Piskiego

Amerykańscy żołnierze w Piszu. Fot. starostwo powiatowe w Piszu

Proces rozmieszczania w Polsce NATO-wskiej batalionowej grupy bojowej przebiega zgodnie z planem, zapewnia minister obrony. Antoni Macierewicz, który rozmawiał z dziennikarzami w siedzibie NATO w Brukseli przypomniał, że żołnierze przybędą w kwietniu. Wtedy do Polski przyleci również naczelny dowódca Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie.

Ten proces idzie tak dobrze i gładko, toteż nie widzę żadnych zagrożeń w jego realizacji. Obie strony są bardzo zadowolone – dodał minister Macierewicz.

00:00 / 00:00

Batalion, który trafi do Polski, ma stacjonować w Orzyszu i Bemowie Piskim. W jego składzie będą przede wszystkim żołnierze ze Stanów Zjednoczonych, ale też z Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Rumunii. Na wschodniej flance Sojuszu zostaną rozmieszczone cztery batalionowe grupy bojowe w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii. Ich działania będą koordynowane przez wielonarodowe dowództwo dywizji, które ma powstać w Elblągu.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Orzysz, nato, batalion, Bemowo Piskie
Uciekli przed policjantami… na dach. Zostali zatrzymani

Kilka godzin w Jegłowniku koło Elbląga policjanci negocjowali z dwoma mężczyznami, którzy... uciekli na dach budynku. Jeden z nich rzucał w funkcjonariuszy cegłówkami i groził, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV