Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prof. Janusz Piechocki: lubię swoich studentów

prof. dr hab. Janusz Piechocki, fot. S. Ostrowski

Prorektor UWM ds. studenckich, prof. dr hab. Janusz Piechocki z Wydziału Nauk Technicznych był gościem Barbary Fedoniuk.

Profesor Piechocki urodził się w Olsztynie i wychował na Zatorzu wraz z dwoma braćmi, ojciec był sędzią. Brat Stanisław jest autorem książek o historii Warmii i Mazur. Profesor Piechocki uczył się w LO im. A. Mickiewicza w Olsztynie.

Ukończył Wydział Elektryczny na Politechnice Gdańskiej. Nie planował kariery naukowej. Po studiach podjął pracę w OZOS-ie. Gdy na ART zaczęły rozwijać się kierunki politechniczne otrzymał z uczelni propozycję pracy jako asystent. Doktorat obronił w Lublinie, a habilitację w Warszawie.

Na studiach zaangażował się w ruch turystyczny. Na początku lat 70. współorganizował wspólny rajd turystyczny studentów Politechniki Gdańskiej i ART. Do dzisiaj lubi podróżować i odkrywać nowe miejsca. Jest honorowym prezesem Akademickiego Klubu Turystycznego.

Wspominając swoje lata studenckie gość zdradził, że po piwo chodzili z mlecznym, okrągłym kloszem, które zdejmowali z lamp w pokoju. Dzisiaj rozumie problemy studenckie i lubi swoich studentów. Gdy tylko może, pomaga.

Janusz Piechocki – cz. 3 (opis do dźwięku)


Janusz Piechocki – cz. 4

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
dr Leszek Błaszkiewicz gościem audycji TO MI GRA – po godz. 22.05 zaprasza Piotr Szauer

Gościem kolejnego spotkania w audycji TO MI GRA będzie dr Leszek Błaszkiewicz. Naukowiec z Wydziału Matematyki i Informatyki UWM oraz Kierownik Działu Astronomicznego Olsztyńskiego Planetarium i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV