Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Profesor Wojciech Maksymowicz pokieruje zespołem koordynującym działania dotyczące koronawirusa na polskich uczelniach

Profesor Wojciech Maksymowicz

W skład kilkunastoosobowego zespołu weszli przedstawiciele konferencji rektorów, studentów, Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej i niektórych departamentów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Na czele zespołu który będzie koordynował działania na polskich uczelniach stanął wiceszef resortu nauki profesor Wojciech Maksymowicz.

Zarządzenie w sprawie powołania „Zespołu do spraw koordynacji działań w systemie szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zagrożeniem wystąpienia COVID-19” wydał minister nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremier Jarosław Gowin. Zespół ma analizować sytuację w systemie szkolnictwa wyższego i nauki: opracowywać propozycje rekomendacji dla podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz przedkładać je ministrowi nauki i szkolnictwa wyższego; koordynować działania związane z przepływem informacji dotyczących wirusa COVID19 w systemie szkolnictwa wyższego i nauki.

Autor: PAP
Redakcja: P.Karpiszen/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Wojciech Maksymowicz, uczelnie wyższe
„To perełka naszej uczelni”. Nowoczesne Centrum ma rozwinąć kierunki medyczne w Elblągu

Kierunki związane z opieką medyczną w Elblągu cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna otworzyła niedawno Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej, które szkoli m.in. przyszłe pielęgniarki....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV