Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Program Rodzina 500+. Do końca października można składać wnioski na nowy okres

Fot. Fotolia.com

Trwa składanie wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+”. Minister Elżbieta Rafalska przypomina, że aby otrzymać świadczenie na pełen okres wniosek trzeba złożyć do końca października.

Z początkiem października rozpoczął się kolejny okres, na który przyznawane jest świadczenie wychowawcze z rządowego programu „Rodzina 500+”. Wrzesień był ostatnim miesiącem, w którym wypłacono świadczenie wychowawcze na podstawie dotychczas złożonego wniosku.

Wniosek złożony do końca października to gwarancja otrzymania świadczenia od października bieżącego roku do września 2019 r. Wniosek można złożyć przez internet za pośrednictwem ministerialnego portalu Emp@tia lub bankowości elektronicznej bądź w formie tradycyjnej, bezpośrednio w swojej gminie.

Składając wniosek o świadczenie wychowawcze można również złożyć wniosek o świadczenie dobry start. Przyjmowanie wniosków o to drugie świadczenia trwa do końca listopada.

Autor: PAP
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rodzina 500+, program rządowy
Joanna Jabłonka-Kastrau: Dzięki 500+ skrajne ubóstwo spada

Przez 2 lata z programu Rodzina 500+ skorzystało średnio 100 tysięcy rodzin – wyjaśniała Joanna Jabłonka-Kastrau, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV