Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Prohibicja nigdy nikomu nie wyszła na dobre”. Głosowanie ws. sprzedaży alkoholu odłożone

Fot. Fotolia.com

Nie będzie rewolucji w sprzedaży alkoholu w Olsztynie – przynajmniej na razie. Radni podczas sesji zdecydowali o przesunięciu głosowania nad uchwałą ograniczającą liczbę miejsc, w których będzie można kupić napoje wyskokowe.

W projekcie jest także zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 22. – Ten punkt budził wiele kontrowersji – mówił Łukasz Łukaszewski z PO.

Naszym zdaniem nie był do końca skonsultowany. Są różne opinie dotyczące godzin i zakazu. Po prostu to mieszkańcy powinni zdecydować i wypowiedzieć się w tym zakresie. Konsultacje będą trwały dwa tygodnie i zostaną przeprowadzone za pomocą ankiety.

00:00 / 00:00

Wątpliwości, czy uchwała ograniczająca dostęp do alkoholu jest potrzebna ma m.in. radny Prawa i Sprawiedliwości Maciej Tobiszewski.

Prohibicja jeszcze nigdy w życiu nie wyszła nikomu na dobre. Ograniczenie sprzedaży alkoholu stworzy pewną szarą strefę. Mało tego – ludzie będą kupować więcej alkoholu przed godziną 22.

00:00 / 00:00

Wcześniej w tej sprawie wypowiedziały się rady osiedli – ten głos nie był jednoznaczny. W lipcu mają się rozpocząć dwutygodniowe konsultacje dla wszystkich mieszkańców.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w alkohol, głosowanie, radni, uchwała, prohibicja
Uczniom groziły lekcje do godziny 20. Olsztyńscy radni zdecydowali o utworzeniu nowej placówki

To może być koniec kłopotów z przeludnieniem szkół na olsztyńskich Jarotach. Radni zdecydowali o utworzeniu w mieście nowej podstawówki. W budynku dawnej Szkoły Podstawowej nr 27...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV