Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokurator chce aby 17-latek, który znieważył bezdomną został skazany na prace społeczne

Fot. fotolia

Prokurator z Pisza wniósł do sądu o skazanie 17-latka, który z młodszymi kolegami znieważał bezdomną.

Prokurator chce, by chłopak przez 4 miesiące po 32 godziny w miesiącu pracował na cele społeczne. Młodszymi chłopcami zajmie się sąd rodzinny.

Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, prokuratura w Piszu wysłała do sądu akt oskarżenia 17-letniego Klaudiusza B. Chłopak w lipcu, razem z 13-latkiem i dwoma 14-latkami, wyzywał, poniżał i szarpał bezdomną, która koczowała w jednym z pustostanów w Piszu. Chłopcy nagrywali jak poniżają bezdomną, a filmik umieścili w Internecie.

Nagranie zauważył w sieci Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który poinformował o nim policję z Pisza. W tym samym czasie nagranie zauważył w Internecie także jeden z dzielnicowych, który znał zarówno bezdomną, jak i jej młodych oprawców.

Tuż po przesłuchaniu chłopców policja informowała, że jeden z nich przyznał, że poniewierali i nagrywali bezdomną, by dzięki filmikowi zyskać popularność w Internecie. Policja przyznawała również, że pokazała film rodzicom chłopców. Ci mieli być nim wstrząśnięci, ponieważ nie spodziewali się po swoich dzieciach takich zachowań.

Prokurator Stodolny poinformował, że „w stosunku do nieletnich policja przekazała materiały do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Piszu”, a zachowanie 17-latka Klaudiusza B. analizowała prokuratura.

Chłopak przyznał się, wyraził skruchę i wskazał, że przeprosił pokrzywdzoną. W związku z tym, biorąc pod uwagę, że okoliczności czynu nie budzą wątpliwości, prokurator wniósł o skazanie wymienionego na karę 4 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 32 godzin miesięcznie

– poinformował Stodolny.

Film wykonany przez chłopców wstrząsnął lokalną społecznością i był szeroko komentowany w lokalnych mediach.
Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, policja, prokurator, Pisz, kara
Nowy „funkcjonariusz” w Elblągu. Maja zasiliła szeregi tamtejszej policji

Maja rozpoczęła służbę policyjną w Elblągu. Jest to krótkowłosy owczarek niemiecki. Ma rok i dziewięć miesięcy. Jej opiekunem jest sierżant sztabowy Paweł Janczuk, z wydziału prewencji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV