Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratorskie zarzuty dla pijanego kierowcy, który wjechał w dom

Fot. fotolia

21-latek, który dostawczym Iveco wjechał w dom wielorodzinny w Jezioranach usłyszał zarzut kierowania pod wpływem alkoholu.To jednak nie koniec sprawy, bo zarzutów ma być więcej. Wciąż trwają czynności wyjaśniające. Do wypadku doszło w miniony czwartek, kilka minut po północy.

Nikt z lokatorów nie ucierpiał, mieszkańcy spali w pokoju obok. Obrażeń doznali natomiast kierowca i pasażer samochodu. Pierwszy –  niegroźnych stłuczeń, drugi wymaga opieki chirurga. Kierowca, który wyszedł już ze szpitala, usłyszał pierwszy zarzut.

Izabela Kołpakowska z olsztyńskiej policji poinformowała, że mężczyzna może jeszcze odpowiadać za kierowanie autem bez potrzebnych uprawnień, spowodowanie wypadku drogowego i narażenie na niebezpieczeństwo innych osób. W ścianie budynku, w którą uderzył samochód powstała potężna dziura, która na szczęście nie wpływa na stabilizację całego budynku.

Teraz w trybie pilnym ma być wydana decyzja o przeprowadzeniu ekspertyzy budowlanej, potrzebnej do rozpoczęcia naprawy powstałej szkody.
Decyzja ma zapaść jeszcze dziś, a ekspertyza – jak zapewnia burmistrz Jezioran Leszek Boczkowski – powinna być gotowa do piątku. Wiadomo, że poszkodowana rodzina będzie musiała pokryć koszty wykonania i naprawy ściany.

Autor: K.Grabowska
Redakcja: BSChromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kierowca, pijany kierowca, Iceco
Złorzeczył policjantom, bo stracił prawo jazdy

„A żeby pana zwolnili!” – takim okrzykiem zareagował kierowca, któremu policjanci zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna jechał z niebezpieczną prędkością, dlatego utracił dokument na okres trzech miesięcy....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV