Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura apeluje: pokrzywdzeni działalnością BitMarket winni pisać do prokuratury w Suwałkach

Fot. Fotolia.com

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie prosi wszystkie osoby, które czują się pokrzywdzone działalnością giełdy bitcoinowej BitMarket.pl, by wysyłali zawiadomienia o popełnionym na ich szkodę przestępstwie do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny poinformował, że do olsztyńskich śledczych wpłynęła w ostatnim czasie bardzo duża ilość zawiadomień o przestępstwie od osób pokrzywdzonych działalnością giełdy bitcoinowej BitMarket.pl. – Tymczasem śledztwo to z Olsztyna zostało decyzją Prokuratury Regionalnej z Białegostoku 17 lipca przekazane do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. To tam winny pisać wszystkie osoby pokrzywdzone – powiedział prokurator Stodolny i dodał, że zawiadomienia, które wypłynęły do Olsztyna zostały już przesłane do Suwałk.

11 lipca olsztyńska Prokuratura Okręgowa poinformowała, że wszczęła śledztwo w sprawie giełdy bitcoinowej BitMarket.pl. Prokuratura przekazała wówczas, że śledztwo obejmie badaniem okres od listopada 2018 r. do 7 lipca tego roku. Śledczy będą badali, czy osoby, które pełniły funkcję operatora giełdy bitcoinowej BitMarket.pl celowo nie wprowadzały w błąd klientów tej giełdy „co do zamiaru wywiązania się z zawartych umów zakupu kryptowaluty i przekazania tych środków do portfeli zarządzających”.

W ocenie prokuratury, zarządzający giełdą mogli spowodować szkodę dla klientów tej giełdy o wartości „co najmniej 2.300 bitcoinów, co stanowi kwotę około 100.000.000 zł” – napisała prokuratura w przesłanym komunikacie.
Media zajmujące się finansami określały działalność BitMarket.pl mianem „bitcoinowego Amber Gold”. Prokuratura podała, że domeną BitMarket.pl zarządzały te same osoby, które zarządzały również spółką Kvadratco Services Limited z siedzibą w Londynie, i które pełniły funkcję operatora tej giełdy.

W ubiegłym tygodniu jeden z współwłaścicieli giełdy, olsztyński przedsiębiorca Tobiasz N. został znaleziony w lesie nad jeziorem z raną postrzałową głowy. W ocenie olsztyńskiej prokuratury, która wyjaśnia okoliczności śmierci N. było to samobójstwo, w którym nie brały udziału osoby trzecie. Wspólnik Tobiasza N. nie zabierał publicznie głosu na temat śledztwa i działalności BitMarket.pl.

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bitcoin, bitmarket
Sprawa śmierci Tobiasza Niemiro może być wyjaśniana przez kilka miesięcy. Śledczy nie wykluczają żadnej wersji zdarzenia

Po przeprowadzeniu sekcji zwłok Tobiasza Niemiro prokuratura uznała, że do jego śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie. Mężczyzna był olsztyńskim przedsiębiorcą i współwłaścicielem giełdy bitcoinowej. Śledczy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV