Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura postawiła zarzuty ochroniarzowi, którzy nagrywał pracownice w toalecie

Fot. fotolia.pl

Prokuratura rejonowa w Bartoszycach przedstawiła zarzuty pracownikowi ochrony, który nagrywał pracownice jednego z zakładów w tym mieście podczas korzystania z toalety. Prokuratura nałożyła na niego zakaz pracy w ochronie.

Prokuratura ustaliła, że pracownik ochrony nagrywał pracownice przez dłuższy czas. Jak tłumaczył śledczym, kamery w toalecie miały mu pomóc w ustaleniu, czy pracownice kradną.

Kamery były ukryte w koszu na śmieci. Na razie śledczy ustalili personalia czterech nagranych kobiet, ale jest ich więcej. W dalszym toku śledztwa prokuratura chce uzupełnić ochroniarzowi zarzuty. Za te, które już na nim ciążą, grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Sprawa nagrywania korzystających z toalety wydała się, gdy jedna z pracownic zakładu odkryła w koszu kamerę. Dotarcie do osoby, która umieściła urządzenie w koszu, nie było trudne, ponieważ ochroniarz nagrał także siebie.

Prokuratura nie ujawnia o jaki zakład chodzi przez wzgląd na dobro pracownic.

 

Autor: J. Golon/PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokurator, ochroniarz, zarzuty, kamera, nagrywanie
W spalonym mieszkaniu znaleziono ciało kobiety. Prokurator zdecydował o sekcji zwłok, która wyjaśni przyczyny śmierci

Policja i prokuratura badają, co było przyczyną niecodziennego pożaru w Elblągu, w którym zginęła 90-letnia kobieta. O tym zdarzeniu służby ratunkowe poinformowała jej opiekunka. Pożar strawił...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV