Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura potwierdza. Kandydat na senatora z okręgu olsztyńskiego usłyszał zarzuty

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przedstawiła zarzuty Leszkowi Bublowi, który jest kandydatem na senatora z okręgu olsztyńskiego. Mężczyzna w środę został zatrzymany przez olsztyńską policję.

Bubel usłyszał zarzut znieważenia kilku osób słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, znieważenia za pośrednictwem środków masowego przekazu oraz wykorzystania danych osobowych innych osób za pośrednictwem internetu, w których zawarta była treść mająca na celu wyrządzenie tej osobie szkody osobistej lub majątkowej – powiedział Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Leszek Bubel kandyduje w nadchodzących wyborach z własnego komitetu wyborczego. Sam siebie określa mianem „naczelnego antysemity RP” . Zasłynął skrajnymi wypowiedziami m.in. na temat Żydów. Na początku lat 90. zdobył mandat poselski z ramienia Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. Potem wielokrotnie startował w wyborach, jednak bez sukcesów.

Leszek Bubel.

 

Autor: J. Golon
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zarzut, prokuratura okręgowa, wybory parlamentarne, Krzysztof Stodolny
Działacze PiS: prezydent Olsztyna bierze udział w kampanii wyborczej. Piotr Grzymowicz: zawsze wypowiadam się w interesie miasta

PiS zarzuca prezydentowi Olsztyna udział w kampanii wyborczej po stronie opozycji i wzywa, by podał się do dymisji. Olsztyńscy działacze Prawa i Sprawiedliwości twierdzą, że wypowiedzi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV