Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura potwierdza: w jeziorze Kisajno znaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka

Jezioro Kisajno. Fot. fotolia

W czwartek rano grupa płetwonurków, biorąca udział w poszukiwaniach na jeziorze Kisajno, zlokalizowała i wyłowiła ciało zaginionego i poszukiwanego od niedzieli mężczyzny – poinformowała warmińsko-mazurska policja. Prokuratura potwierdza, że to ciało producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka.

– W jeziorze Kisajno zostało wyłowione ciało mężczyzny – poinformowała aspirant Iwona Chruścińska z giżyckiej policji.

00:00 / 00:00

Prokurator Krzysztof Stodolny z prokuratury okręgowej w Olsztynie oświadczył – jego tożsamość potwierdzono ze 100-procentową pewnością.

00:00 / 00:00

Poszukiwania były zakrojone na bardzo szeroką skalę – relacjonuje komisarz Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

W czwartek rano wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński napisał na Twitterze: „Potwierdziły się najgorsze obawy. Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym” – napisał w czwartek na Twitterze Jarosław Zieliński.

Śledztwo w sprawie „wypadku w ruchu wodnym, na skutek którego jedna osoba prawdopodobnie poniosła śmierć” prowadzi od wtorku Prokuratura Rejonowa w Giżycku. Na tym etapie postępowania, śledczy nie informują o szczegółach zdarzenia, nie ujawniają żadnych dowodów znajdujących się w aktach sprawy, ani nie odnoszą się do doniesień medialnych.

W poniedziałek prokuratura potwierdziła, że osobą poszukiwaną na jeziorze Kisajno jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak. Jak informowała policja, z soboty na niedzielę nad ranem na Kisajnie odnaleziono opuszczoną, dryfującą motorówkę. Po wszczęciu poszukiwań osób, które płynęły łodzią, natrafiono na brzegu na 27-letnią kobietę. Z jej relacji wynikało, że płynęła razem z 39-letnim mężczyzną i podczas manewru skrętu obydwoje wypadli do wody. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu.

Śledczy zapowiadają, że zostanie przeprowadzona sekcja zwłok Piotra Woźniaka-Staraka, ale jej termin to tajemnica.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

 

Autor: A. Piedziewicz/PAP
Redakcja: K. Ośko/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, Kisajno, uwaga
Trwają poszukiwania producenta filmowego. Prokuratura z Giżycka wszczęła śledztwo

Prokuratura w Giżycku wszczęła śledztwo w sprawie niedzielnego wypadku na mazurskim jeziorze Kisajno, podczas którego z motorówki wypadł do wody producent filmowy Piotr Woźniak-Starak. Dotychczasowe poszukiwania...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV