Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura przedłuża śledztwo w sprawie przetargu na wóz strażacki dla lotniska w Szymanach

Po analizach Centralnego Biura Antykorupcyjnego trwa prokuratorskie postępowanie w sprawie przetargu na używany specjalistyczny wóz strażacki dla lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Postępowanie w sprawie nieprawidłowości przy przetargu zostało przedłużone do 30 maja. Czekamy na wniosek od policji, która prowadzi czynności w tym śledztwie, czy przedłużyć postępowanie, czy też zostaną już sformułowane wnioski końcowe

– powiedział prokurator regionalny w Szczytnie Artur Choroszewski.

Doniesienie z CBA wpłynęło jeszcze w lutym 2019 roku i dotyczy zamówienia publicznego na dostawę używanego wozu strażackiego dla samorządowej spółki Warmia i Mazury – zarządzającego lotniskiem w Szymanach.

Prokurator Artur Choroszewski zaznaczył, że śledztwo toczy się w związku z podejrzeniem poświadczenia nieprawdy w protokole odbiorczym specjalistycznego wozu strażackiego Boughton Barracuda uzyskanego po przetargu publicznym. Po zawiadomieniu z CBA ze stycznia tego roku prokuratura podjęła śledztwo.

Agenci CBA mieli ustalić, że poświadczenia nieprawdy w protokole dokonali członkowie komisji przetargowej – kierownik do spraw technicznych, dyrektor ds. ochrony oraz kierownik ośrodka szkolenia służb lotniskowych z Szyman.

W 2010 roku lotnisko w Szymanach zostało przejęte przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Spółka „Warmia i Mazury”, która zarządza lotniskiem i zmodernizowała je powstała w 2011 roku. Port Lotniczy Olsztyn-Szymany został oddany do użytku w styczniu 2016 roku. Pas startowy lotniska ma 2,5 km długości i 45 m szerokości.

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, lotnisko, sledztwo, Szymany, CBA, przetarg
Makabryczne odkrycie w Olsztynie. Robotnicy prowadzący prace budowlane odkryli ludzkie szczątki

Na ludzkie szczątki natrafiono na terenie Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego przy Alei Sybiraków w Olsztynie. Jak powiedział Radiu Olsztyn oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV