Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura ustala okoliczności ucieczki Adama Żukowskiego z policyjnego konwoju. „Sprawdzamy, czy policjanci dopełnili wszelkich obowiązków”

Poszukiwany to 27-letni Adam Żukowski z Ostródy

Trwają poszukiwania 27-letniego Adama Żukowskiego – więźnia, który 14 czerwca zbiegł z policyjnego konwoju. Początkowo postępowanie w tej sprawie prowadzone było w kierunku samouwolnienia.

Teraz prokuratura rejonowa w Ostródzie wszczęła też śledztwo w sprawie możliwości niedopełnienia obowiązków przez policjantów z Iławy, którzy przewozili osadzonego do ostródzkiego sądu – mówi prokurator rejonowy w Ostródzie Małgorzata Hrybek.

00:00 / 00:00

Cały czas trwają intensywne czynności poszukiwawcze Adama Żukowskiego. Sąd Rejonowy w Ostródzie wydał za zbiegiem list gończy. Upubliczniono też jego wizerunek. Jest to 27-letni mieszkaniec Ostródy. W Zakładzie Karnym w Iławie odsiadywał wyrok za kradzieże oraz kradzieże z włamaniami.

Rozprawa przed ostródzkim sądem, na którą w dniu ucieczki miał być doprowadzony także dotyczyła przestępstwa przeciwko mieniu.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, policja, list gończy, ucieczka, konwoj
Policjant-rugbysta z Olsztyna uratował dwie plażowiczki

Olsztyńscy rugbyści przygotowywali się do spotkania na plaży nad Jeziorem Ukiel, pod hasłem „Bezpieczne wakacje – dzień ojca – sport”, gdy do wody weszło troje młodych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV